Classes of 2001-2010

Class of 2010

  1. Ms Ecaterina Balan (Moldova)
  2. Mr Vadim Belobrovstsev (Estonia)
  3. Ms Oksana Demyanenko (Ukraine)
  4. Mr David Ghuchashvili (Georgia)
  5. Ms Ekaterine Goguadze (Georgia)
  6. Ms Natia Kakulia (Georgia)
  7. Mr Julian Kossinov (Estonia)
  8. Mr Rasmus Kuklane (Estonia)
  9. Ms Anastasiya Kyryllova (Ukraine)
  10. Ms Mariam Lebanidze (Georgia)
  11. Ms Minni Nirgi (Estonia)
  12. Mr Haldo Oravas (Estonia)
  13. Ms Darya Pastak (Ukraine)
  1. Ms Olesea Popa (Moldova)
  2. Ms Laura Reitel (Estonia)
  3. Ms Darja Saar (Estonia)
  4. Mr Pavlo Shemchuk (Ukraine)
  5. Mr Siim Soplepmann (Estonia)
  6. Ms Mariana Soroka (Ukraine)
  7. Mr Kristjan Tiik (Estonia)
  8. Mr Urmet Urva (Estonia)
  9. Mr Miljard Vahkal (Estonia)
  10. Ms Nataliia Varanitska (Ukraine)
  11. Ms Liliana Verlan (Moldova)
  12. Mr Andrei Vrabie (Moldova)

Class of 2009

  1. Ms Lia Akhalbedashvili (Georgia)
  2. Ms Miroslava Angel (Ukraine)
  3. Ms Marta Baginska (Ukraine)
  4. Ms Viktoriia Boiko (Ukraine)
  5. Ms Katrin Borgen (Estonia)
  6. Mr Ion Braga (Moldova)
  7. Mr Aleksandr Dusman (Estonia)
  8. Ms Liis Elmik (Estonia)
  9. Ms Maryia Figel (Ukraine)
  10. Mr Giorgi Goletiani (Georgia)
  11. Mr Andrei Ionel (Moldova)
  12. Ms Kadri Klaaman (Estonia)
  13. Ms Julia Knopp (Ukraine)
  1. Mr Tanel Käbin (Estonia)
  2. Mr Mikk Lellsaar (Estonia)
  3. Mr Ion Macrinici (Moldova)
  4. Ms Helen Niit (Estonia)
  5. Ms Natalia Pinzari (Moldova)
  6. Ms Ele Raik (Estonia)
  7. Mr Francesco Ravanelli (Italy)
  8. Mr Iulii Selianko (Ukraine)
  9. Ms Janne Sepp (Estonia)
  10. Mr Giorgi Tabagari (Georgia)
  11. Mr Sven Tallo (Estonia)
  12. Ms Mariam Tsitsishvili (Georgia)
  13. Ms Victoria Vdovychenko (Ukraine)

Class of 2008

  1. Ms Maria Andritcu (Moldova)
  2. Ms Mareli Antsu (Estonia)
  3. Mr Vsevolod Chekanov (Ukraine)
  4. Mr Sergiu Costas (Moldova)
  5. Ms Galyna Gorodetska (Ukraine)
  6. Ms Merle Kasendi (Estonia)
  7. Mr Iurii Komogorov (Ukraine)
  8. Ms Meeli Laane (Estonia)
  9. Ms Heli-Mall Laurits (Estonia)
  10. Mr Valentin Lozovanu (Moldova)
  11. Mr Irakli Mamporia (Georgia)
  12. Mr Yura Martynov (Ukraine)
  1. Mr Zakaria Megrelishvili (Georgia)
  2. Ms Karin Noppel (Estonia)
  3. Mr Vahur Orrin (Estonia)
  4. Mr Meelis Paavel (Estonia)
  5. Mr Kaupo Paltseri (Estonia)
  6. Ms Merle Pärn (Estonia)
  7. Mr Vitaliy Rulevsky (Ukraine)
  8. Ms Anu Sarnet (Estonia)
  9. Ms Galyna Shcherbak (Ukraine)
  10. Ms Natalia Sokoluhina (Estonia)
  11. Ms Nadia Yashina (Ukraine)
  12. Ms Iulia Zmeu (Moldova)

Class of 2007

  1. Ms Evelin Adamson (Estonia)
  2. Ms Katalina Astalosh (Ukraine)
  3. Ms Diana Durlestean (Moldova)
  4. Ms Nataliia Gavrysh (Ukraine)
  5. Ms Olga Gherasim (Moldova)
  6. Ms Daria Goncearova (Moldova)
  7. Mr Victor Guzun (Moldova)
  8. Ms Eva-Liisa Jaanus (Estonia)
  9. Mr Aleksandre Jishkariani (Georgia)
  10. Ms Kelli Kaarep (Estonia)
  11. Ms Maily-Maria Kiviselg (Estonia)
  12. Ms Tetiana Kondrashevska (Ukraine)
  13. Mr Oleksandr Kyrychenko (Ukraine)
  1. Ms Nataliia Kyselova (Ukraine)
  2. Ms Üve Maloverjan (Estonia)
  3. Mr Mykhaylo Mihay (Ukraine)
  4. Ms Mari Minn (Estonia)
  5. Ms Olga Panasevit (Estonia)
  6. Mr Risto Roos (Estonia)
  7. Mr Meelis Ruustalu (Estonia)
  8. Mr Meelis Saal (Estonia)
  9. Mr Karl Salum (Estonia)
  10. Ms Ievgeniia Semko (Ukraine)
  11. Mr Andreas Sepp (Estonia)
  12. Ms Kadi Veldi (Estonia)

Class of 2006

  1. Mr Carlo Accorsi (Italy)
  2. Ms Margaryta Aristova (Ukraine)
  3. Ms Ekaterine Chokheli (Georgia)
  4. Mr Yevgen Chygrynskyy (Ukraine)
  5. Ms Zofia Davodovskaja (Estonia)
  6. Ms Anna-Maria Galojan (Estonia)
  7. Ms Regina Herodes (Estonia)
  8. Ms Triin Hiiesalu (Estonia)
  9. Ms Alice Järvet (Estonia)
  10. Ms Svitlana Kolomiyets (Ukraine)
  11. Mr Denis Konyashkin (Ukraine)
  1. Ms Agnia Kuzmina (Estonia)
  2. Mr Silvar Laanemäe (Estonia)
  3. Ms Yuliya Novykova (Ukraine)
  4. Mr Sergiu Odainic (Ukraine)
  5. Mr Nikolai Ostasov (Estonia)
  6. Mr Eero Salmann (Estonia)
  7. Ms Triin Uibo (Estonia)
  8. Ms Margit Umjärv (Estonia)
  9. Ms Kristina Vasser (Estonia)
  10. Ms Klarika Virit (Estonia)
  11. Ms Külli Väljamäe (Estonia)

Class of 2005

  1. Ms Mariann Arengu
  2. Mr Märt-Martin Arengu
  3. Ms Evelin Erm
  4. Mr Janno Kauts
  5. Ms Kaili Kuldsaar
  6. Ms Merle Lust
  7. Mr Filipp Mustonen
  8. Ms Leelet Nellis
  9. Ms Andra Olm
  1. Ms Maarika Pähklemäe
  2. Ms Tuulika Sooväli
  3. Ms Irina Stseblanova
  4. Ms Jaanika Sõmmer
  5. Ms Helin Taal
  6. Ms Mare Tropp
  7. Ms Diana Tur
  8. Ms Laura Veel
  9. Mr Tanel Veisson

Class of 2004

  1. Mr Peep Amisepp
  2. Mr Gert Auväärt
  3. Ms Aive Karing
  4. Mr Raivo Kiis
  5. Ms Heli Laarmann
  6. Ms Minna-Liina Lind
  7. Mr Fred Podnek
  8. Ms Kadi Reial
  9. Ms Ülle Reimann
  1. Ms Anna Saarne
  2. Ms Katrin Savomägi
  3. Ms Mairi Sikka
  4. Ms Anu Suvi
  5. Ms Riin Tipp
  6. Ms Marika Tubli
  7. Ms Reelika Vakkermann
  8. Mr Heiti Valgvee
  9. Ms Marika Varganova

Class of 2003

  1. Ms Anneli Alekand
  2. Ms Kersti Eensaar
  3. Ms Sevil Gandahhova
  4. Mr Anton Gans
  5. Ms Kristel Illaste
  6. Ms Pille Ilves
  7. Mr Alar Kondratjev
  8. Ms Maria Kütt
  9. Ms Anneli Laansoo
  10. Ms Alice Laas
  11. Ms Ketevan Mosešvili
  12. Mr Indrek Partels
  1. Ms Margit Raid
  2. Ms Ines Rantanen
  3. Ms Hedi Reitel
  4. Ms Juliana Riitsaar
  5. Ms Moonika Rosme
  6. Ms Keiu Saral
  7. Ms Aari Stalde
  8. Mr Aleksei Teor
  9. Ms Karen Tikenberg
  10. Mr Jaan Tõllasepp
  11. Mr Roland Tõnnison
  12. Mr Tarmo Võidula

Class of 2002

  1. Mr Indrek Bartels
  2. Ms Kadi Herkül
  3. Mr Risto Hübner
  4. Mr Ardo-Heiki Ingar
  5. Ms Anneli Ivanov
  6. Ms Katrin Jaakson
  7. Ms Mirjam Jõe
  8. Ms Liina Kotkas
  9. Ms Katrin Leosk
  10. Mr Urmas Lepik
  11. Mr Vahur Luhtsalu
  12. Ms Julika Luts
  1. Mr Toomas Luhats
  2. Ms Merike Mätas
  3. Ms Eve Nõmm
  4. Ms Margitta Otsmaa
  5. Ms Piret Pildre
  6. Ms Maris Rahnu
  7. Mr Lenno Reimand
  8. Mr Eero Talvistu
  9. Ms Anu Truupõld
  10. Mr Harli Uljas
  11. Ms Liina Viies
  12. Mr Ingmar Lindström

Class of 2001

  1. Mr Ilmar Haak
  2. Ms Kaja Hinno
  3. Ms Katrin Höövelson
  4. Ms Jana Karilaid
  5. Ms Katre Kasmel
  6. Ms Lia Kasuk
  7. Mr Konstantin Kotivnenko
  8. Ms Kaari Lainevool
  9. Mr Toomas Moor
  10. Ms Riina Mägi
  11. Mr Karl Pedak
  1. Ms Jelena Petrova
  2. Mr Boris Polov
  3. Mr Simmo Soomets
  4. Mr Eero Talvistu
  5. Ms Hanna-Liisa Tamm
  6. Mr Erik Tarkpea
  7. Ms Ingrid Udam
  8. Mr Andro Vilu
  9. Ms Elina Viilup
  10. Ms Ingrid Viinamäe

Class of 2001 (2-year distance learning programme)

  1. Mr Kalle Bammer
  2. Mr Harri Erlich
  3. Ms Ülle Hanson
  4. Ms Karin Keerdo
  5. Mr Heiko Kivihall
  6. Mr Priit Kivik
  7. Mr Hannes Kont
  8. Ms Kaie Kork
  9. Mr Aare-Paul Lattik
  10. Mr Aive Levandi
  1. Mr Jüri Männisalu
  2. Mr Ahto Mülla
  3. Mr Arvi Perv
  4. Ms Kairi Pirk
  5. Mr Sixten Sild
  6. Ms Vivika Tael
  7. Ms Gerli Taniloo
  8. Mr Andrei Valentinov
  9. Ms Annika Veimer
  10. Ms Tiiu Vändre

Estonian School of Diplomacy
Tõnismägi 2
10122 Tallinn
ESTONIA