EDK on alustamas kolmepoolset koostööprojekti Ukraina Diplomaatilise Akadeemia võimekuse kasvatamiseks

Eesti Diplomaatide Kooli pikaajaline koostöö Hennadii Udovenko nimelise Ukraina Diplomaatilise Akadeemiaga (DAU) jätkub kolmepoolse – Rootsi, Eesti ja Ukraina vahelise – arengukoostöö raames. 2021 – 2023 kestva võimekuse kasvatamise projekti finantseerijateks on Rootsi Instituut ja Eesti välisministeerium. Me oleme uhked, et saame panustada DAU ambitsioonikatesse eesmärkidesse pakkuda oma koolitusprogramme ka Ukraina oblastite ametnikele ning saada diplomaatide koolituse regionaalseks keskuseks nii idapartnerlusriikide kui ka Musta mere riikide jaoks.

22.septembril allkirjastasid välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov ja Rootsi suursaadik Eestis Mikael Eriksson ühisdeklaratsiooni Eesti ja Rootsi arengukoostööks Ukrainas. Tseremoonial esinesid sõnavõttudega ka Ukraina saatkonna asjur Oleksandr Kushnir ning EDK direktor Ekke Nõmm. Foto: Eesti välisministeerium.