Grupid aastatel 2011-2020

Grupp 2020

  1. Ms Nana Ekua Akuffo-Sagoe (Ghana)
  2. Mr Vugar Amirov (Azerbaijan)
  3. Ms Diana Gandera (Estonia)
  4. Mr Victory Tamunobelema Jaja (Nigeria)
  5. Ms Yuad Jaradat-Hamdallah (Palestine)
  6. Ms Stela Kasradze (Georgia)
  7. Ms Salome Khutsurauli (Georgia)
  8. Ms Birjo Kiik (Estonia)
  9. Ms Liina Link (Estonia)
  10. Ms Mariami Maisuradze (Georgia)
  11. Mr Bohdan Mazur (Ukraine)
  1. Ms Mari-Anna Miller (Estonia)
  2. Mr Asmatullah Omari (Afghanistan)
  3. Ms Olga Rusova (Ukraine)
  4. Mr Andranik Shirinyan (Armenia)
  5. Ms Liis Siinor (Estonia)
  6. Ms Ann Siniväli (Estonia)
  7. Mr Borche Stamov (North Macedonia)
  8. Ms Ana Tavartkiladze (Georgia)
  9. Mr Muath Tezeghdenti (Tunisia)
  10. Ms Tatiana Triboi (Moldova)
  11. Mr Shahbala Yagubov (Azerbaijan)

Grupp 2019

  1. Mr David Absandze (Georgia)
  2. Mr Mobarez Basir (Afghanistan)
  3. Mr Ramiro dos Santos Breitbach (Brazil)
  4. Mr Maksim Greinoman (Estonia)
  5. Ms Annika Herkel (Estonia)
  6. Ms Ina Hoxha (Albania)
  7. Mr Vitalii Koshytskyi (Ukraine)
  8. Mr Eero Lode (Estonia)
  9. Mr Thierry Chan Moo Lun (Mauritius)
  1. Ms Jekaterina Maadla (Estonia)
  2. Ms Victoria Mereacre (Moldova)
  3. Mr Luka Mgeladze (Georgia)
  4. Ms Nadege Nzeyimana (Rwanda)
  5. Ms Aisha Sakhmetova (Kazakhstan)
  6. Ms Nanga Bicherine Salome (Cameroon)
  7. Mr Shmagi Samkharadze (Georgia)
  8. Mr Harutyun Voskanyan (Armenia)
  9. Mr Ahmad Zubair Yousufy (Afghanistan)

Grupp 2018

  1. Mr Farid Khan Alizada (Afghanistan)
  2. Mr Giorgi Apkhhaidze (Georgia)
  3. Ms Nino Basiladze (Georgia)
  4. Mr Karim Benseghir (Algeria)
  5. Ms Mariliis Eensalu (Estonia)
  6. Ms Farida Hamzayeva (Azerbaijan)
  7. Ms Asmaa Hegazy (Egypt)
  8. Ms Kirsi Konasto (Estonia)
  9. Mr Rasmus Kork (Estonia)
  10. Mr Denys Ludchak (Ukraine)
  11. Mr Erik Mölder (Estonia)
  12. Mr Harunah Mwanje (Uganda)
  13. Ms Keira Hanna Ndoumbe (Cameroon)
  14. Mr Siim Nurk (Estonia)
  1. Mr Vladimir Panfilii (Moldova)
  2. Ms Katsiaryna Paulikava (Belarus)
  3. Ms Meidi Pihotalo (Estonia)
  4. Mr Bauyrzhan Simagambetov (Kazakhstan)
  5. Ms Yuliia Sviatkovska (Ukraine)
  6. Ms Riina Tamm (Estonia)
  7. Ms Karina Tammai (Estonia)
  8. Ms Francine Umutoni (Rwanda)
  9. Mr Elroy Wilson (Saint Vincent and the Grenadines)
  10. Mr Tianze Zhang (China)

Grupp 2017

  1. Mr Elvin Abbasli (Azerbaijan)
  2. Ms Laura Abroi (Estonia)
  3. Mr Shabir Ahadi (Afghanistan)
  4. Mr Alisher Bakhtiyorzoda (Tajikistan)
  5. Ms Natalia Bejenar (Moldova)
  6. Ms Aigerim Beknazarova (Kyrgyzstan)
  7. Mr Heorhii Bokuchava (Ukraine)
  8. Mr Alexandru Cazacu (Moldova)
  9. Ms Maia Cuceaidze (Moldova)
  10. Mr Sayed Rafi Eklil (Afghanistan)
  11. Ms Egerin Esko (Estonia)
  12. Ms Oleksandra Garshina (Ukraine)
  1. Ms Mariam Ghlonti (Georgia)
  2. Ms Marit Hüüs (Estonia)
  3. Mr Jonas Jakobson (Estonia)
  4. Ms Elina Jioeva (Georgia)
  5. Mr Edgar Khachatryan (Armenia)
  6. Ms Ursula Kimmel (Estonia)
  7. Mr Sergii Kolomiichuk (Ukraine)
  8. Ms Heba Musa (Egypt)
  9. Ms Liis Rooväli (Estonia)
  10. Mr Giorgi Shakiashvili (Georgia)
  11. Mr Rivo Uibo (Estonia)

Grupp 2016

  1. Ms Heba Ali Youssuf (Egypt)
  2. Ms Nargiza Bostoeva (Kyrgyzstan)
  3. Ms Ana Davitashvili (Georgia)
  4. Ms Kaisa Einsok (Estonia)
  5. Mr Sanan Farajov (Azerbaijan)
  6. Ms Yuliia Filinska (Ukraine)
  7. Mr Sergii Fonrabe (Ukraine)
  8. Ms Anna Geller (Estonia)
  9. Mr Erik Kaju (Estonia)
  10. Mr Daniel Khachataryan (Armenia)
  11. Ms Kadi Kriit (Estonia)
  12. Ms Epp Kõiv (Estonia)
  13. Ms Angelika Lebedev (Estonia)
  14. Mr Shehab Mekky (Egypt)
  1. Ms Hanna-Kerli Metsala (Estonia)
  2. Ms Susanna Murel (Estonia)
  3. Ms Edlira Mykaj (Albania)
  4. Mr Raul Parts (Estonia)
  5. Ms Kristiina-Maria Ploom (Estonia)
  6. Mr Nicolai Russu (Moldova)
  7. Ms Gerda Slaven (Estonia)
  8. Mr Bijan Paya Taheri (Afgahnistan)
  9. Ms Bahishta Talash (Afghanistan)
  10. Ms Anastasiia Terekh (Ukraine)
  11. Mr Tornike Tsiramua (Georgia)
  12. Ms Mariam Turmanidze (Georgia)
  13. Ms Tiina Veikat (Estonia)
  14. Ms Olesea Vladîca (Moldova)

Grupp 2015

  1. Mr Rein Aksim (Estonia)
  2. Mr Abeuov Azilkhan (Kazakhstan)
  3. Mr Ridvan Bariiev (Ukraine)
  4. Mr Aleksei Boris (Belarus)
  5. Ms Cristina Ceban (Moldova)
  6. Ms Valeria Celan (Moldova)
  7. Ms Tetiana Dmytriieva (Ukraine)
  8. Mr Behruz Emomov (Tajikistan)
  9. Mr Sergiy Gerasymchuk (Ukraine)
  10. Ms Nora Gigineshhvili (Georgia)
  11. Mr Alexandru Gîncu (Moldova)
  12. Ms Jana Guzanova (Estonia)
  13. Ms Fatema Kashefi (Afghanistan)
  14. Ms Ekaterine Khositashvili (Georgia)
  1. Ms Karmeli Kütt (Estonia)
  2. Mr Rene Lauk (Estonia
  3. Mr Aramayis Madatyan (Armenia)
  4. Mr Ahmad Khalid Omary (Afghanistan)
  5. Ms Aytan Osmanli (Azerbaijan)
  6. Mr Janno Pajo (Estonia)
  7. Ms Raili Roosimaa (Estonia)
  8. Ms Maryna Shalamai (Ukraine)
  9. Ms Kateryna Snisarenko (Ukraine)
  10. Ms Helen Sõber (Estonia)
  11. Mr Erekle Tsiklauri (Georgia)
  12. Ms Andrei Ursu (Moldova)
  13. Mr Almaz Yktybaev (Kyrgyzstan)

Grupp 2014

  1. Ms Nurana Aliyeva (Azerbaijan)
  2. Ms Olesea Armas (Moldova)
  3. Ms Carolina Bagrin (Moldova)
  4. Ms Marina Berzedean (Moldova)
  5. Mr Andrei Cazacu (Moldova)
  6. Ms Gvantsa Chkheidze (Georgia)
  7. Mr Artem Dudchenko (Ukraine)
  8. Ms Nata Garakanidze (Georgia)
  9. Ms Anastasiia Gnatenko (Ukraine)
  10. Ms Malika Jumaeva (Tajikistan)
  11. Ms Katsiaryna Karliuk (Belarus)
  12. Ms Shorena Khachidze (Georgia)
  13. Mr Siarhei Kharytonau (Belarus)
  14. Ms Kätlin Lohu (Estonia)
  1. Mr Dimitrie Manevski (Macedonia)
  2. Mr David Matevosjan (Estonia)
  3. Mr Ahmad Ramin Nusrat (Afghanistan)
  4. Ms Triin Ott (Estonia)
  5. Mr Timo Paits (Estonia)
  6. Ms Hanna Radzko (Belarus)
  7. Ms Helen Saarniit (Estonia)
  8. Ms Maria Simonyan (Armenia)
  9. Mr Davit Sukhiashvili (Georgia)
  10. Mr Eshgin Tanriverdi (Azerbaijan)
  11. Mr Iurii Tkachuk (Ukraine)
  12. Mr Davit Vardazaryan (Armenia)
  13. Ms Svitlana Vershynina (Ukraine)

Grupp 2013

  1. Ms Anna Bulakh (Ukraine)
  2. Ms Volha Damarad (Belarus)
  3. Ms Tatiana Duca (Moldova)
  4. Mr Andrei Enachi (Moldova)
  5. Ms Nino Gachechiladze (Georgia)
  6. Ms Gayane Gevorgyan (Armenia)
  7. Mr Teet Järvet (Estonia)
  8. Ms Ievgeniia Kolomeichuk (Ukraine)
  9. Ms Alena Kudzko (Belarus)
  10. Mr Tato Kvamladze (Georgia)
  11. Mr Volodymyr Lukianov (Ukraine)
  12. Ms Kabira Mammadova (Azerbaijan)
  13. Ms Maia Melts (Estonia)
  14. Mr Zezva Meskhi (Georgia)
  1. Ms Mari-Liis Mäevere (Estonia)
  2. Mr Martin Normann (Estonia)
  3. Mr Shuhratjon Odinaev (Tajikistan)
  4. Ms Sandra Preiman (Estonia)
  5. Ms Triin Sakermaa (Estonia)
  6. Ms Annika Sarv (Estonia)
  7. Ms Nika Sikharulidze (Georgia)
  8. Mr Markus Tamme (Estonia)
  9. Mr Andriy Tyushka (Ukraine)
  10. Mr Farid Valiyev (Azerbaijan)
  11. Ms Inga Vrabie (Moldova)
  12. Mr Tigran Yepremyan (Armenia)
  13. Mr Narmin Zeynalova (Azerbaijan)

Grupp 2012

  1. Ms Kristine Akopdžanjan (Estonia)
  2. Ms Hanna Baranouskaya (Belarus)
  3. Mr Ion Borodac (Moldova)
  4. Ms Tamara Ciochina (Moldova)
  5. Mr Daniel Graur (Moldova)
  6. Mr Volodymyr Gushuley (Ukraine)
  7. Mr Anar Hasanov (Azerbaijan)
  8. Ms Helika Jürgenson (Estonia)
  9. Ms Ketevan Lagvilava (Georgia)
  10. Mr Volodymyr Makoveyenko (Ukraine)
  11. Ms Nadiia Melnyk (Ukraine)
  12. Mr Aleksandre Mishveldize (Georgia)
  1. Ms Darina Mskhaladze (Georgia)
  2. Mr Sergei Mudrov (Belarus)
  3. Ms Heghine Nazaryan (Armenia)
  4. Ms Kadri Pajumaa (Estonia)
  5. Ms Piret Ploompuu (Estonia)
  6. Mr Hannes Roosaar (Estonia)
  7. Mr Shpend Sadiki (Macedonia)
  8. Mr Andryi Strashnyy (Ukraine)
  9. Ms Roza Vardanyan (Armenia)
  10. Ms Otilia Vlasov (Moldova)
  11. Mr Andrei Yeliseyeu (Belarus)
  12. Mr Anar Zeynalov (Azerbaijan)

Grupp 2011

  1. Ms Valentyna Afanasyeva (Ukraine)
  2. Ms Ganna Aleksieienko (Ukraine)
  3. Mr Giorgi Bakholdin (Georgia)
  4. Ms Olga Boiko (Ukraine)
  5. Ms Tatiana Cerga (Moldova)
  6. Ms Pille Eller (Estonia)
  7. Ms Merle Erm (Estonia)
  8. Ms Josepha M. Frier (Estonia)
  9. Mr Jemal Gogitidze (Georgia)
  10. Mr Karlis Goldstein (Estonia)
  11. Mr Indrek Jalas (Estonia)
  12. Mr Gert Kark (Estonia)
  13. Mr Marko Koplimaa (Estonia)
  1. Ms Inga Kubetsia (Georgia)
  2. Ms Ganna Malovetska (Ukraine)
  3. Ms Lia Mamulashvili (Georgia)
  4. Mr Valeriu Manea (Moldova)
  5. Ms Nadiia Martovaia (Ukraine)
  6. Ms Monica Pikker (Estonia)
  7. Ms Ludmila Popa (Moldova)
  8. Ms Tatiana Popovici (Moldova)
  9. Ms Iana Roginska (Ukraine)
  10. Ms Olga Teterez (Moldova)
  11. Ms Olga Usachova (Ukraine)
  12. Ms Säde-Helin Kiis (Estonia)

Estonian School of Diplomacy
Tõnismägi 2
10122 Tallinn
ESTONIA