Direktori tervitus

Eesti Diplomaatide Kool (EDK) loodi aastal 1990 eesmärgiga koolitada personali sel hetkel veel de facto mitteeksisteeriva Eesti Vabariigi mitteeksisteerivale välisministeeriumile.

Üheksakümnendatel siirdus enamus EDK lõpetanutest tööle välisministeeriumisse, paljud nendest on saanud suursaadikuteks, kaks on jõudnud ka välisministri ametisse.

Kui üheksakümnendate lõpus avanes Eestile liitumisperspektiiv Euroopa Liiduga sai EDK-st üks esimene koolitusasutus, kus õppekavasse lisati Euroopa Liiduga seonduvad ained. Paljud EDK vilistlased on kaasa löönud erinevate Eesti ametiasutuste Euroopa Liidu ja välissuhete osakondade loomisel ja arendamisel.

Peale sajandivahetust on Eesti õigustatult uhkust tundnud oma Euroopa Liidu ja NATO-integratsiooni ning riigireformi kogemuse üle. EDK on meelsasti jaganud seda kogemust (ise samal ajalt ka teistelt õppides) paljude riikidega, luues sidemeid ja jagades ideid õppuritega 33.-st riigist. Diplomaadid, riigiametnikud, vabakonna – ja äriringkondade esindajad on kõik EDK-s pakutavat hinnanud.

EDK on Rahvusvahelise Diplomaatilise Koolituse Foorumi (IFDT), kutsetega valitud rahvusvaheliste suhete instituutide ühenduse, mis tegeleb kaasaegse diplomaatia ja rahvusvaheliste suhete koolituse edendamisega, liige.

On see EDK traditsiooniline 8-kuuline multidistsiplinaarne programm ’Rahvusvahelised suhted ja diplomaatia’ või ’rätsepatööna’ valminud koolituskava kaugete maade diplomaatidele, siis usume, et meie loodud programmid võimaldavad meie õppuritel paremini tänapäeva keerulist maailma mõista ja mõtestada.

Estonian School of Diplomacy
Rävala pst 12
10143 Tallinn
ESTONIA