Eesti Diplomaatide Kool ja Ukraina Diplomaatiline Akadeemia jätkasid tegevusi Eesti, Ukraina ja Rootsi vahelise kolmepoolse projekti raames.

7.-11. novembrini 2022 osalesid 5 riigi – UKR, MOL, GEO, AZE, ROM – diplomaadid ja ametnikud (kokku 22) õppevisiidil Tallinnas “Ühised julgeolekuprobleemid EL-is Musta mere vaatenurgast”

Õppevisiidi ajal toimusid mitmed loengud ja kohtumised.

Täname:

Dr. iur René Värk, Tartu Ülikooli ja Eesti Diplomaatide Kooli lektor,

Hr. Hennadii Nadolenko, suursaadik, Ukraina Diplomaatilise Akadeemia direktor

Hr. Kalev Stoicescu, suursaadik, Venemaa ja Venemaaga seotud küsimused, sealhulgas piirkondlik julgeolek, kaitse ja heidutus (ICDS),

Pr. Iryna Borovets, Avaliku diplomaatia osakonna peadirektor (Ukraina välisministeerium),

Hr. Mark Naylor, Public Affairs Officer (USA Tallinna saatkond),

Hr Märt Volmer globaalküsimuste asekantsler (Eesti Välisministeerium),

Hr. Alex Bornjakov, Ukraina digitaalse ümberkujundamise ministri asetäitja,

Hr. Tanel Sepp, digitaal- ja küberdiplomaatia osakonna peadirektor, suursaadik küberdiplomaatia alal (Eesti Välisministeerium),

Pr. Merle Maigre, küberturbe vanemekspert (E-riigi Akadeemia),

Hr. Gert Antsu, Ukraina, Moldova ja Lõuna-Kaukaasia direktor, Eesti Välisministeeriumi idapartnerluse eriesindaja.

Pr. Marina Kaljurand, Euroopa Parlamendi liige, endine Eesti välisminister.

Täname soojalt Eesti välisminister Hr. Urmas Reinsalu, Ukraina välisminister Hr. Dmytro Kulebat, Riigikogu väliskomisjoni liiget Hr. Marko Mihkelsoni, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse poliitikavaldkonna juhti Pr. Jane Õispuud, Pr. Erika Piirmets e-Eesti teabekeskusest (e-Estonia); hr Rein Beljajev Restoran Scheeli’st, hr Rünno Lumistet, Hestia Hotel Kentmanni ja Hr Eero Lode Tallinna ajaloo tutvustamise eest.

Koolitust toetavad ja rahastavad Rootsi Instituut ja Eesti Välisministeerium.

Samuti täname Eesti Arengukoostöö ja Humanitaarabi Keskust.