Rahvusvahelise diplomaatilise koolituse foorum (International Forum for Diplomatic Training, IFDT)

EDK direktor Ekke Nõmm osales IFDT 50. kohtumisel Montenegros. Tegemist on foorumiga, mis toob igal aastal kokku diplomaatiliste akadeemiate ja instituutide juhid kõikjalt maailmast.

Makedoonia asepeaminister ja välisminister Ervin Ibrahimović väljendas rahulolu selle üle, et Montenegro korraldas selle 50. IFDT juubeliürituse, märkides, et enam kui 80 diplomaatilise akadeemia esindaja kohalolek enam kui 40 riigist on tunnistus pühendumusest ja ühistest jõupingutustest diplomaatia edendamisel teadmiste, oskuste ja võimete täiustamise kaudu.

IFDT asutati akadeemiliste ja diplomaatiliste koolitusasutuste poolt 1972. aastal dekaanide ja direktorite iga-aastase kohtumisena. Alates asutamisest on selle liikmeskond kasvanud väljapaistvaks rahvusvaheliste suhete ja diplomaatia uurimisele pühendunud akadeemiliste instituutide kogemuste vahetamise foorumiks. IFDT kaaseesistujateks on Viini Diplomaatilise Akadeemia ja Washingtoni Georgetowni ülikool.